Ученицима који се истичу својим понашањем и резултатима у раду омогућен је одлазак на викенд путовање у Багремару у организацији Црвеног крста и Општинске управе Бачка Паланка.

По мишљењу Развојног тима школе достојни овог путовања били су наши ученици 8. разреда:

Нина Медоварски, Мелани Мајера, Александра Попов, Тодор Божин, Анкица Попин и Бранислава Вујков.

Ево неколико реченица од стране наших ученика:

„Када смо дошли у одмаралиште врло љубазно угостили су нас волонтери Црвеног крста. Дочекали су нас са свечаним ручком. Остали смо тамо три дана. За та три дана научили смо много тога: како и где је настао црвени крст, ко га је основао, како да пружимо прву помоћ. Поред тога смештај и храна били су добри као и однос волонтера према нама. Викенд одмор у одмаралишту је за мене значио предивно искуство. Свима бих препоручио да посете одмаралиште.“

ВИКЕНД ПУТОВАЊЕ У БАГРЕМАРУ