Наш велики празник – школску славу Светог Саве обележили смо свечано у сва три места наше школе у суботу 27.1.2018. године.

Директор наше школе поздравио је све присутне. Свечаност у Силбашу увеличали су и гости – Мирјана Шолаја, начелница школске управе и Милорад Париповић, члан Општинског већа, као и многи други бројни гости. Програм је започео Светосавском химном коју је отпевао хор школе.

Чин резања славског колача и благосиљања жита у Силбашу су извршили јереј Владимир Марков и јереј Никола Темеринац.

У част овог великог српског просветитеља у програму је било и кратко житије Светог Саве као и песма „Свети Сава.“

У драмском комаду „На појутарју Светог Саве“ учествовали су наши ученици:

1. Славко Радулашки (отац Миливоје)
  2. Милица Лаћарак (његова жена Марија)
  3. Лазар Пејак (син Душан)
  4. Софија Мирков (кћерка Милица)
  5. Теодора Видосављевић (млаћа кћерка)
  6. Милош Перишић (Војислав, Душанов школски друг)
  7. Иван Ничић (Љубислав, Душанов школски друг)
  8. Валентина Петровић (Јелена, Миличина другарица)
  9. Слађана Перишић (Љубица, Миличина другарица)
  10. Александра Милетицки (Невена, Миличина другарица)
  11. Лана Малић (Анђелија, сиротица из суседства)

Овогодишњи кумови били су породица Миросављевић (Никола и Јован са родитељима) који су припремили славски колач и кољиво.

Свечани програм у Деспотову отпочео је химном Светог Саве коју су отпевали полазници ППП и ученици првог разреда.

Након химне уследио је чин резања славског колача и благосиљања жита који је извршио јереј Никола Темеринац.

Један сегмент програма чинило је и кратко житије Светог Саве. У драмском комаду „Прича о добром пастиру“ учествовали су наши ученици:

1. Ана-Марија Ђорђевић (уводни и завршни монолог)
  2. Драган Николић (Свети Сава)
  3. Марко Сувачар (светогорски старац Теофан)
  4. Атанасије Темеринац (потоњи први српски краљ)
  5. Јована Панин (Евдокија, Стефанова жена)
  6. Здравко Панин (кнез Вукан)
  7. Огњен Јанковић (војвода Мирко)
  8. Стеван Убавин (вук)
  9. Лука Парошки, Александар Тојић, Ђорђе Гајић (три путника)
  10. Арсеније Темеринац (домаћин)
  11. Дуња Николић (домаћица)
  12. Ненад Попин (Стефанов гласник)
  13. Вук Грујић (Вуканов гласник)
  14. Никола Иванишевић, Теодор Папучић, Огњен Грујић, Милош Панин и Никола Лукић (Вуканови витезови)
  15. Лукијан Лазаров, Денис Хаксалић, Стефан Крунић и Никола Милић (Стефанови витезови).

Овогодишњи кумови били су породица Тојић (Сара и Александар са родитељима Наташом и Љубишом) који су припремили славски колач и кољиво.

ШКОЛСКА СЛАВА – СВЕТИ САВА