Дан школе обележавамо и посетом спомен гробнице браће Новаков. У петак 10. маја 2019. године директор школе Ђока Милић, наставнице Бисерка Спасојевић и Душанка Јањић, као и представници ученичког парламента – ученице VII2 разреда Биљана Пајић и Софија Мирков посетили су спомен обележје *Браће Новаков* и положили су цвеће.

Дан школе обележили смо у Парагама и Деспотову 16. маја 2019. На централној свечаности која је одржана у петак 17.маја 2019. године је био присутан Јован Вукчевић, руководилац школске управе, као и многобројни гости. У свечаном програму чији је назив „Народна традиција“ наступили су наши ученици и дочарали су културу два народа – српског и словачког. Награђена су три ученика са највише постигнућа на такмичењима: Стефан Пејак, Стеван Убавин и Тамара Хложан. Директор школе је уручио и поклоне учитељици Анки Нинков и наставници Марији Милосављев. Поклоне су добили и наши овогодишњи пензионери наставница Фатима Иваз и Тодор Илин.

У Парагама

У Деспотову