Петнаестог децембарског дана имали смо још једну лепу акцију захваљујући фирми ЕКО ПАПИР из Бачке Паланке која је преузела стари папир сакупљен од стране наших ученика и запослених у школи.



Наставница географије, Душица Јовин наставља у нашој школи низ еколошких активности и едукација. Данас је у Силбашу реализовала прелепу презентацију о врстама птица које живе у нашим крајевима.
Овом приликом нашу школу посетио је и члан Друштва за заштиту птица Србије, Мирослав Дудок. Мирослав је биолог али и орнитолог, a деца су сазнала низ занимљивости нарочито о совама.
На одржаној радионици наши вредни ученици садолином су фарбали кућице и хранилице за птице. Обећали су, да ће бринути о птицама, тако што ће их хранити у зимском периоду.










Данас је у нашој школи одржано школско такмичење из математике. Учествовало је 20 ученика који су показали велики труд и залагање. Најуспешнији међу њима, који су се пласирали на општинско такмичење, су:
4. разред – Страхиња Нинков, Ивана Балевић, Зоран Пајић, Владимир Убавин
5. разред – Филип Бељичка
6. разред – Габриела Ширка
7. разред – Давид Лукић
Општинско такмичење ће се одржати 10. фебруара у Бачкој Паланци. Честитамо свим ученицима, учитељима и наставницима!



Представници Покрајинског завода за заштиту природе из Новог Сада и Природњачког музеја, др Оливер Фојкар и Бојана Мајкић, одржали су нам веома занимљливу презентацију о заштићеним областима, националним парковима и едуковали нас о заштити природе и животне средине.
Нашим ученицима од 1. до 4. разреда у Силбашу ово лепо предавање остаће дуго у сећању.




У оквиру Стручног већа друштвено-језичких предмета прелеп угледни час реализовала је наставница српског језика, Катарина Зелен са ученицима 8.2 разреда.
Тема часа била је психолошка приповетак Лазе Лазаревића: „Све ће то народ позлатити“. Ученицу су веома савесно радили задатке али су показали и своје глумачке таленте, презентујући сцену из ове дирљиве животне приче.



