Obaveštenje za roditelje

Nabavka besplatnih udžbenika (udžbenike koje smo izabrali prošle godine)

1. U prvom ciklusu besplatni su sledeći udžbenici:

– matematika, maternji jezik, svet oko nas, priroda i društvo, i strani jezik kao obavezni (engleski)

2. U drugom ciklusu besplatni su sledeći udžbenici:

– matematika, maternji jezik, engleski, geografija, istorija, hemija, fizika i biologija.

Pravo na pomenute besplatne udžbenike imaju:

– učenici iz socijalno ugroženih porodica – dostaviti dokaz (rešenje kojim se utvrđuje pravo na ostvarivanje socijalne novčane pomoći),

– učenici sa smetnjama u razvoju (posebna dokumentacija nije potrebna, jer škola poseduje podatke o tim učenicima)

– za svako treće i svako naredno rođeno dete koje je u sistemu školovanja (dostaviti dokaz – potvrda škole ili fakulteta o svojstvu učenika za svako dete,

npr. Petar Petrović u našoj školi, ima brata u srednjoj školi, i sestru na fakultetu.

Dovoljan je jedan osnov za sticanje besplatnih udžbenika.

Rok za prijavljivanje je 11.04.2017. godine. (Ukoliko do tog roka odeljenske starešine i roditelji ne dostave dokaze, smatraće se da nisu zainteresovani)