Naš veliki praznik – školsku slavu Svetog Save obeležili smo svečano u sva tri mesta naše škole u subotu 27.1.2018. godine.

Direktor naše škole pozdravio je sve prisutne. Svečanost u Silbašu uveličali su i gosti – Mirjana Šolaja, načelnica školske uprave i Milorad Paripović, član Opštinskog veća, kao i mnogi drugi brojni gosti. Program je započeo Svetosavskom himnom koju je otpevao hor škole.

Čin rezanja slavskog kolača i blagosiljanja žita u Silbašu su izvršili jerej Vladimir Markov i jerej Nikola Temerinac.

U čast ovog velikog srpskog prosvetitelja u programu je bilo i kratko žitije Svetog Save kao i pesma „Sveti Sava.“

U dramskom komadu „Na pojutarju Svetog Save“ učestvovali su naši učenici:

1. Slavko Radulaški (otac Milivoje)
  2. Milica Laćarak (njegova žena Marija)
  3. Lazar Pejak (sin Dušan)
  4. Sofija Mirkov (kćerka Milica)
  5. Teodora Vidosavljević (mlaća kćerka)
  6. Miloš Perišić (Vojislav, Dušanov školski drug)
  7. Ivan Ničić (Ljubislav, Dušanov školski drug)
  8. Valentina Petrović (Jelena, Miličina drugarica)
  9. Slađana Perišić (Ljubica, Miličina drugarica)
  10. Aleksandra Mileticki (Nevena, Miličina drugarica)
  11. Lana Malić (Anđelija, sirotica iz susedstva)

Ovogodišnji kumovi bili su porodica Mirosavljević (Nikola i Jovan sa roditeljima) koji su pripremili slavski kolač i koljivo.

Svečani program u Despotovu otpočeo je himnom Svetog Save koju su otpevali polaznici PPP i učenici prvog razreda.

Nakon himne usledio je čin rezanja slavskog kolača i blagosiljanja žita koji je izvršio jerej Nikola Temerinac.

Jedan segment programa činilo je i kratko žitije Svetog Save. U dramskom komadu „Priča o dobrom pastiru“ učestvovali su naši učenici:

1. Ana-Marija Đorđević (uvodni i završni monolog)
  2. Dragan Nikolić (Sveti Sava)
  3. Marko Suvačar (svetogorski starac Teofan)
  4. Atanasije Temerinac (potonji prvi srpski kralj)
  5. Jovana Panin (Evdokija, Stefanova žena)
  6. Zdravko Panin (knez Vukan)
  7. Ognjen Janković (vojvoda Mirko)
  8. Stevan Ubavin (vuk)
  9. Luka Paroški, Aleksandar Tojić, Đorđe Gajić (tri putnika)
  10. Arsenije Temerinac (domaćin)
  11. Dunja Nikolić (domaćica)
  12. Nenad Popin (Stefanov glasnik)
  13. Vuk Grujić (Vukanov glasnik)
  14. Nikola Ivanišević, Teodor Papučić, Ognjen Grujić, Miloš Panin i Nikola Lukić (Vukanovi vitezovi)
  15. Lukijan Lazarov, Denis Haksalić, Stefan Krunić i Nikola Milić (Stefanovi vitezovi).

Ovogodišnji kumovi bili su porodica Tojić (Sara i Aleksandar sa roditeljima Natašom i Ljubišom) koji su pripremili slavski kolač i koljivo.

ŠKOLSKA SLAVA – SVETI SAVA