Tokom poslednje nedelje u februaru raznim aktivnostima je u Osnovnoj školi „Braća Novakov“ Silbaš obeležen Dan rozih majica, odnosno Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Članovi Tima za zaštitu od diskriminacije, nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja inicirali su i zajedno sa ostalim koleginicama i kolegama iz kolektiva učestvovali u realizaciji aktivnostisa decom pripremnog predškolskog programa i učenicima. Deca iz grupe pripremnog predškolskog programa su sa svojim vaspitačicama učestvovala u izradi prigodnog panoa posvećenog Danu rozih majica. Učenici prvog razreda su radili likovne radove na teme „Pomogao sam drugu“, „Zaštitio sam druga“. Učenici trećeg razreda su izradili ružičaste majice sa porukama protiv nasilja. Sa učenicima petog razreda je psiholog održao ČOS posvećen obeležavanju Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja razgovorom na temu šta je to nasilje, kakvi su njegovi oblici, kako u svakodnevnoj komunikaciji preduprediti pojavu nasilnog ponašanja. Učenici šestog razreda su na ČOS-u sa svojim odeljenjskim starešinom uradili radionicu posvećenu temi „Kako se oseća osoba koja je doživela nasilje“ i izradili su prigodan pano. Učenici sedmog razreda su se na času srpskog jezika posvetili izražavanju podrške realnim ili zamišljenim osobama koje su doživele neko nasilje; njihove poruke su prikazanena prigodnom panou. Učenici sedmog razreda su na času likovne kulture izradili pano – plakat pod nazivom „Stop vršnjačkom nasilju!“ Pedagog škole je izradila pano posvećen digitalnom nasilju.

Obeležavanje Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u Osnovnoj školi „Braća Novakov“ Silbaš