Poseban događaj povodom predstojećih novogodišnjih praznika bio je Novogodišnji maskenbal koji se već tradicionalno održava u našoj školi. Zahvaljujući svojoj maštovitosti i kreativnosti učenici nižih razreda maskirali su se u razne njima drage likove. Takvi su u Paragama bili Miki i Mini, hrabri kauboj, Čarli Čaplin, Dobra vila, Deda Mraz, Mumija, … Na kratko su mogli da se pretvaraju u svoje omiljene likove i da ih dočaraju publici i žiriju. Žiri ni ovaj put nije imao lak posao, jer je svaka maska zaista bila originalna i predstavljena sa puno ljubavi.

Maskenbalu je prisustvovao i predsednik Opštine Bačka Palanka, Branislav Šušnica, koji je od učenika na poklon dobio novogodišnji venac, a on je sve učenike počastio bonbonama.

Vesela pretpraznična atmosfera učinila je, da ovaj događaj svima ostane u lepom sećanju.

Fotoaparat je ovekovečio učesnike maskenbala i prelepe maske naših učenika

u Silbašu

u Despotovu