U periodu od 2. do 6. oktobra 2017. godine obeležili smo manifestaciju Dečija nedelja. Ova nedelja posvećena deci imala je bogat sadržaj sa nizom različitih aktivnosti u svakom danu.

detalji sa krosa

u Despotovu

realizovan je i turnir u malom fudbalu

u Silbašu

momenti sa likovne kolonije u Silbašu

Predstavnici naših prvaka zajedno sa svojim učiteljima bili su u poseti kod predsednika Opšttine Bačka Palanka

od predsednika Opštine Bačka Palanka Branislava Šušnice naša biblioteka u Paragama dobila je na dar i vredne knjige

učenici razredne nastave posetili su Novi Sad i uživali u ovom divnom gradu

našu školu posetio je i mađioničar Karlo

prvaci su postali članovi Dečijeg saveza

u Paragama

još malo detalja iz Paraga u Dečijoj nedelji

jedna od omiljenih akcije je i u „tuđim cipelama“

u Paragama

u Despotovu

našu školu u Despotovu posetili su gosti iz OŠ „Jovan Šerbanović“ iz Krepoljina –

naši gosti posetili su i kaštel Dunđerskih u Kulpinu

RADOST ZBOG DOLASKA GOSTIJU IZ KREPOLJINA

Prve nedelje u oktobru  mesecu kada je direktor posetio našu školu, rekao nam je jednu divnu vest – da nam dolaze Krepoljinci u goste.

Mnogo sam radoznala, volim nova upoznavanja, volim da se družim, igram… Ova vest me je zaista obradovala. Kada je direktor pitao, da li neko želi i može da primi goste na par dana, odmah sam se prijavila kao i moje dve drugarice. Saznala sam, da se naša škola i ranije družila sa krepoljinskom školom.

Direktor je organizovao veoma lep, zabavan i nezaboravan vikend, kako za nas, tako i za naše goste. Kada su gosti došli, direktor ih je pozdravio, govorio je o našoj školi i selu. A zatim su se predstavili gosti iz Krepoljina. Nakon toga smo se malo počastili i krenuli kući. Kod mene je bila devojčica Marija, sa kojom smo se na putu do kuće i upoznale, a kod kuće smo već pričale kao sestre. Pričala  mi je o sebi, bratu, porodici, njenom selu, uspehu o školi, a i ja sam njoj pričala o sebi.

Bio je to dan kada smo u toku Dečije nedelje imali u školi akciju „U tuđim cipelama“. Učenici iz Krepoljina su bili u ulozi nastavnika iz istorije. Odlično su realizovali taj zadatak.

Nakon nastave, vratile smo se kući, pripremile se za žurku i otišle kod Danice i njene gošće, njeni roditelji su nas vozili na žurku. Fenomenalno smo se proveli, iskreno, mislila sam, da će se gosti možda stideti, da neće igrati, ali mi je drago, što sam se grdno prevarila, oni su se osećali kao kod kuće.

Nakon zabave još smo proveli vreme u šetnji i pričali o našem Despotovu. Počastili smo se i ukusnom picom.

Sledeđe jutro smo se okupili na zajedničkom doručku u našoj školi i opet se lepo družili.

Oni su se pripremili za put, ali smo najpre krenuli u Kulpin, gde smo posetili dvorac Dunđerski. Dvorac nas je sve očarao. Napravili smo čak 101 fotografiju. Posle detaljnog razgledanja dvorca, ispratili smo naše drage goste sa suzama, u nadi, da ćemo ih opet videti.

Želim da se zahvalim direktoru za nazaboravan vikend sa VELIKIM HVALA. Nadam se, da ćemo i mi njih posetiti, i da ćemo imati češće ovakve sustrete.

Tamara Regeljac

DEČIJA NEDELJA