Božićni kviz znanja u OŠ „Žarko Zrenjanin“ Obrovac realizovan je u subotu 22. decembra 2018. godine na tradicionalni šesnaesti po redu, kviz znanja, posvećen rođenju Gospoda Isusa Hrista pod nazivom „Božić i božićni običaji“ u Osnovnoj školi „Žarko Zrenjanin“ u Obrovcu. Učestvovalo je ukupno 13 ekipa sa područja arhijerejskog namesništva bačkopalanačkog.
U kvizu uzeli su učešća učenici trećeg razreda naše škole: Danica Paroški, Anastasija Dobrić, Mihajlo Gnjatić, Stevan Gajić, Anastasija Terzić, Jovana Bajić, Nina Uglješić, Marjan Marjanović, Zorana Petrović, Stefan Šušnica, Zoran Vasiljev i Marko Ličina.
Učenici su pokazali znanje kroz tri igre: „Pitalice“ – postavljanje pitanja sa ponuđenim odgovorima na koja se odgovara podizanjem kartice sa slovom tačnog odgovora, „Detektiv“ – pronalaženje i ispravljanje grešaka u jevanđelskom tekstu o rođenju Gospoda Isusa Hrista i „Premetaljka“ – prepoznavanje pojma u rečima sa ispremeštanim slovima.
Svi učenici su dobili zahvalnicu za učešće i prigodan paketić.

BOŽIĆNI KVIZ