Učenici naše škole u Despotovu predvođeni veroučiteljicom Stanislavom Temerinac priključili su se dobrotvornoj akciji prikupljanja paketića za decu bez roditeljskog staranja i sa smetnjama u razvoju a koja borave u ustanovama na području Eparhije bačke, a u organizaciji Dobrotvorne ustanove „Vladika Platon Atanacković“ sa blagoslovom Episkopa bačkog dr Irineja a u saradnji sa Katihetskim odborom Eparhije bačke.
Sa velikom ljubavlju i nesebičnim trudom, deca predškolskog uzrasta kao i učenici od prvog do osmog razreda naše škole u Despotovu, napravili su božićne čestitke i prikupili su pomoć u vidu 52 poklon paketa za svoje vršnjake.
Akcija prikupljanja paketića pod nazivom „Dete detetu – dar o Božiću“ realizovana je povodom radosnog praznika Hristovog rođenja – Božića.
Svojim delima deca su ispunila reči Svetog Pisma “ Zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove najmanje braće, meni učiniste“. (Mt. 25,40).

AKCIJA „DETE DETETU – DAR O BOŽIĆU“