Ученици наше школе у Деспотову предвођени вероучитељицом Станиславом Темеринац прикључили су се добротворној акцији прикупљања пакетића за децу без родитељског старања и са сметњама у развоју а која бораве у установама на подручју Епархије бачке, а у организацији Добротворне установе „Владика Платон Атанацковић“ са благословом Епископа бачког др Иринеја а у сарадњи са Катихетским одбором Епархије бачке.
Са великом љубављу и несебичним трудом, деца предшколског узраста као и ученици од првог до осмог разреда наше школе у Деспотову, направили су божићне честитке и прикупили су помоћ у виду 52 поклон пакета за своје вршњаке.
Акција прикупљања пакетића под називом „Дете детету – дар о Божићу“ реализована је поводом радосног празника Христовог рођења – Божића.
Својим делима деца су испунила речи Светог Писма “ Заиста вам кажем: кад учинисте једноме од ове најмање браће, мени учинисте“. (Мт. 25,40).

АКЦИЈА „ДЕТЕ ДЕТЕТУ – ДАР О БОЖИЋУ“