Naši ôsmaci na titulnej strane mládežníckeho časopisu VZLET

V máji t.r. našu školu navštívila šéfredaktorka Vzletu Jasmina Pániková. Vďaka tejto vzácnej návšteve naši ôsmaci, ktorí sa učia slovenský jazyk sú na titulnej strane májového čísla mládežníckeho časopisu Vzlet. Šéfredaktorka Jasmina urobila s nimi aj anketu o ich plánoch na stredoškolských cestách.

Jasmina Pániková na pracovnom mieste v Novom Sade

ПИРАМИДА ИСХРАНЕ

Један веома леп и едукативан дан имали су ученици III-3 разреда заједно са својом учитељицом Радмилом Вјештица у Парагама у понедељак 27.5.2019. У посету је дошла Емили Шушница како би ученицима презентовала здраву исхрану, након чега је организован квиз, а потом су у кухињи сви били запослени и заједнички припремали смути и воћну салату. Својим другарима из другог разреда су припремили изненађе – дегустирање здраве посластице.

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ОСМАКЕ – ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ

Презентација за наше осмаке – Дуално образовање на делу – млекара из Маглића нуди стипендију и смештај у дому за ученике у Пироту. Након завршеног трогодишњег школовања /прерада млека/ – ученици добијају уговор о раду.

ОДЕЉЕЊСКА ОЛИМПИЈАДА

У нашој школи у Силбашу у петак 24.маја 2019. године одржана је Одељењска олимпијада у организацији наставница енглеског језика Биљане Билановић и Иване Вучић. На Одељењској олимпијади учествовали су ученици из Силбаша, Деспотова и Парага. Ученици разредне наставе били су подељени у 5 тимова, а ученици предметне наставе у 6 тимова. Победили су ученици четвртог и шестог тима са укупно 24 бода, друго место су освојили Тим 3 са 23 бода, а треће место деле Тим 2 и Тим 5 са 20 бодова. Најуспешнији су добили дипломе.

ДАН ШКОЛЕ

Дан школе обележавамо и посетом спомен гробнице браће Новаков. У петак 10. маја 2019. године директор школе Ђока Милић, наставнице Бисерка Спасојевић и Душанка Јањић, као и представници ученичког парламента – ученице VII2 разреда Биљана Пајић и Софија Мирков посетили су спомен обележје *Браће Новаков* и положили су цвеће.

Дан школе обележили смо у Парагама и Деспотову 16. маја 2019. На централној свечаности која је одржана у петак 17.маја 2019. године је био присутан Јован Вукчевић, руководилац школске управе, као и многобројни гости. У свечаном програму чији је назив „Народна традиција“ наступили су наши ученици и дочарали су културу два народа – српског и словачког. Награђена су три ученика са највише постигнућа на такмичењима: Стефан Пејак, Стеван Убавин и Тамара Хложан. Директор школе је уручио и поклоне учитељици Анки Нинков и наставници Марији Милосављев. Поклоне су добили и наши овогодишњи пензионери наставница Фатима Иваз и Тодор Илин.

У Парагама

У Деспотову

У Силбашу

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ГИМНАЗИЈЕ „ЈАН КОЛАР“

У уторак 14.маја 2019. године у нашој школи у Силбашу и Десповотву презентована је Гимназија „Јан Колар“ из Бачког Петровца. О овој средњој школи говорили су: Анна Николајевић, проф. географије, Јарослав Хлпка, проф. хемије и Даниела Триашка, проф. ликовне културе. Веома интересанту презентацију за наше осмаке припремили су бивши ученици наше школе, а сада гимназијалци: Мартина Миксад /трећи разред/ и Давид Фиц /четврти разред/.